Uranium Industry se účastnil cesty NAC Kazatompromu do Mongolska

​Dne 21. února se Uranium Industry a.s. (UI) zúčastnili obchodní schůzky mezi zástupci Mongolska a Kazachstánské státní jaderné energetické společnosti NAC „Kazatomprom“ JSC. Uranium Industry a.s. je partnerem NAC „Kazatomprom“ JSC (nedávno podepsali Memorandum o spolupráci) a má dlouholeté zkušenosti na trhu uranu v Mongolsku.

Dne 21. února se Uranium Industry a.s. (UI) zúčastnili obchodní schůzky mezi zástupci Mongolska a Kazachstánské státní jaderné energetické společnosti NAC „Kazatomprom“ JSC. Uranium Industry a.s. je partnerem NAC „Kazatomprom“ JSC (nedávno podepsali Memorandum o spolupráci) a má dlouholeté zkušenosti na trhu uranu v Mongolsku.

Během návštěvy se výkonný ředitel NAC „Kazatomprom“ Askar Zhumagaliyev setkal s předsedou parlamentu Mongolska Miyeegombynem Enkhboldovem, Ministrem důlního průmyslu Mongolska Tsedevem Dashdorjovem, tajemníkem komise pro jadernou energii Mongolska Gun-Aajavem Manlaijavem a výkonným ředitelem státní společnosti Mon-Atom LLC Dorjbalem Dalaijargalem.

Účastníci diskutovali o možnostech spolupráce obou zemí v jaderném průmyslu. „V současné době se Kazachstán umístil na 2. místě ve světě kvůli zásobám uranu. Kazatomprom vyrábí 21 procent světového uranu a je předním výrobcem a dodavatelem přírodního uranu na světovém trhu pokrývajícím asi 20 procent poptávky. Máme také v plánu diverzifikovat naše podnikání ve všech fázích pre-reakce, jaderného palivového cyklu,“ řekl Askar Zhumagaliyev.

Strany projednaly řadu oblastí spolupráce v jaderném průmyslu, jako je geologický průzkum, těžba uranu a zpracování společných projektů v tomto sektoru.

Related news